Načítání obsahu, prosím počkejte

Vrásčitý masový vrah: Seznamte se s nejděsivější kočkou na světě

18. 4. 2020 – 10:39
0
Vrásčitý masový vrah: Seznamte se s nejděsivější kočkou na světě Xherdan vypadá jako vrásčitý masový vrah, ale má milou a mazlivou povahu | zdroj: Profimedia

Vrásky od hlavy až k po ocásek, chladné modré oči, kterýma nevraživě propichuje své okolí a stále zamračený výraz. Tohle ďábelské stvoření si vysloužilo titul nejděsivější kočky na světě.

Ačkoli lysé kočky sphynx samy o sobě nesplňují obecné kočičí ideály krásy, tenhle šest a půl roku starý kocourek Xherdan svou "nevzhlednost" povýšil na nový stupeň. Jeho majitelka, Sandra Filippiová ze Švýcarska, se však do něj zamilovala na první pohled.

"Jeho vrásčitá růžová kůže byla jemná jako broskvička, jeho tyrkysové oči modré jako oceán. Zamilovala jsem se," vzpomíná na první setkání s tehdy dvanáctitýdenním koťátkem. To sice nyní vypadá jako masový vrah, povahu má podle ní ale velmi milou, stále se drží po chovatelčině boku a rád se mazlí.

"Je jako dítě," řekla Filippiová serveru Bored Panda, která má kromě Xherdana ještě další dva sphynxe, byť trochu "vyžehlenější". Kocourek je podle ní naprosto jedinečný, i když si na jeho vzhled vyslechla řadu pošklebků a nepěkných slov. A přestože ho lidé přirovnávají třeba k mimozemšťanovi nebo mozku, má vrásčitý kocourek na Instagramu 34,5 tisíce fanoušků.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články