Načítání obsahu, prosím počkejte

Pes 'Fofola': Ošklivý kříženec s předkusem, který okouzlil svět

Pes 'Fofola': Ošklivý kříženec s předkusem, který okouzlil svět Tuňáka, neboli "nejhezčího ošklivého psa", znají Češi a Slováci hlavně z reklamy na Kofolu | zdroj: Profimedia

Znají ho snad všichni, kdo někdy zahlédli reklamu na český kolový nápoj. Nepříliš vzhledný kříženec čivavy a jezevčíka s obřím předkusem je ale celosvětovou psí hvězdou. Kdo je "Štěfan Fofola" ve skutečnosti? 

Tuna, neboli Tuňák, je křížencem jezevčíka a čivavy, který se díky svému legračnímu předkusu stal slavnou internetovou osobností.

Jeho původní majitel jej z neznámých důvodu nechal na cestě poblíž San Diega, z čehož pejsek utrpěl emocionální trauma. To u něj vedlo k škrábání a kousání svého vlastního bříška. Na této cestě byl nalezen projíždějícími farmáři z Los Angeles, kteří jej s sebou vzali na trh, kde jej objevila Courtney Dasher.

Původně o něj plánovala pečovat jen dočasně a až se zotaví, chtěla mu najít jinou rodinu. Toto smutné, zvláštní stvoření jí však nakonec učarovalo tak, že se rozhodla si jej ponechat.

Sláva

Poté, co mu vytvořila účet na Instagramu, takřka okamžitě se proslavil. Jeho fotografie se neuvěřitelnou rychlostí rozšířily a Tuna se tak stal hvězdou mnoha vtipů a memů. Jeho zachránkyně tuto nenadálou pozornost využila k vybírání peněz pro zvířecí charity a záchranné skupiny.

V roce 2015 pak vydala obrázkovou knihu Tuna Melts My Heart: The Underdog With The Overbite book (Dojemný Tuňák: Psí podvraťák s předkusem), která se stala senzací.

Čeští fanoušci mohou tohoto psího fešáka znát zejména z ikonických reklam na Kofolu, postavena na něm byla celá kampaň, v rámci níž bylo natočeno dvacet reklam vysílaných mezi 2015 a 2016. Tuna, v reklamách vystupující jako "Ftefan," v nich propaguje nápoj jménem "Fofola."

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články