Načítání obsahu, prosím počkejte

Přírodní léčba pro psy: Proti svědění pomohou ovesné vločky

15. 11. 2021 – 8:45
0
Přírodní léčba pro psy: Proti svědění pomohou ovesné vločky Ovesná koupel pomáhá proti svědění | zdroj: Profimedia

Sem tam se podrbe každý pes, pokud však na svědění trpí víc než je zdrávo, je na čase přemýšlet o alergii. Zároveň mu můžete pomoci zklidnit pokožku ovesnými koupelemi. 

Na ovesné koupele nedá dopustit nejeden atopik, podobnou službu jako lidem udělají i psímu miláčkovi. Ovesné vločky obsahují avenanthramidy a fenoly, což jsou látky s protizánětlivými účinky. Mohou tak zklidnit pokožku zvířatům trpícím kožními alergiemi nebo potýkajícími se s povrchními infekcemi. Velmi vhodné jsou také pro psy, které trápí nadměrně svědící tlapky.

Použití ovesných vloček je přesně tak snadné, jak si myslíte. Stačí najemno rozemlít a přidat je do teplé koupele. Případně se dají koupit i přímo hotové ovesné koupele. Pokud váš pes nemá s koupáním problém, je to ideální způsob aplikace. V koupeli by měl vydržet pět až deset minut.

Další možností je aplikace přímo na postižená místa, což se hodí například na tlapky, případně na výrazná svědící ložiska. Najemno rozemleté ovesné vločky v takovém případě smíchejte s teplou vodou, vzniklé „bahýnko“ naneste na postižená místa a nechte působit zhruba pět minut. 

Vločky mají kromě zmiňovaných protizánětlivých a protisvědicích účinků oproti léčebným přípravkům i jednu nespornou výhodu - jsou jedlé. Pokud si tedy pejsek nános vloček z kůže slíže, můžete být v klidu.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články