Načítání obsahu, prosím počkejte

Největší nástrahy jara pro vaše mazlíčky

12. 3. 2020 – 14:54
0
Největší nástrahy jara pro vaše mazlíčky Některé jarní květiny a rostliny na zahradě jsou pro psy jedovaté | zdroj: Pixabay

Jaro s sebou přináší spoustu radosti. Pro naše chlupaté společníky se však objevují i nová nebezpečí. Na co si dávat pozor?

Hody, hody, doprovody!

Dnes již je poměrně známé, že čokoláda je pro zvířata toxická, dbejte tedy na to, aby byla velikonoční nadílka mimo dosah jejich zvědavých čumáků. Kočky si také rády pochutnají na umělé, dekorativní trávě, která může způsobit i ucpání střev.

Pozor, je to vysoko!

Se začátkem jara máme všichni radost, že se otepluje, můžeme trávit dny s okny dokořán, a naplnit tak své příbytky čerstvým vzduchem. Dávejte ale pozor na to, aby otevřené okno nezkoumal váš zvířecí kamarád příliš zblízka. Pokud máte kočičku, nic nepokazíte investicí do ochranných sítí do oken.

Generální úklid

I tradiční jarní úklid může vaše chlupáče ohrozit. Většina čistících přípravků, včetně těch ekologických totiž obsahuje chemikálie, které mohou zvířatům ublížit. Vždy čtěte návod k použití a ujistěte se, že čističe skladujete na bezpečném místě.

Krásná zahrada

Ze země rostou první sněženky, a to je pro všechny milovníky zahradničení jasným znamením; je čas! Pokud ale máte domácího mazlíčka s přístupem ven, buďte opatrní s použitím chemických hnojiv či postřiků. Známým nebezpečím je na příklad granulovaný jed na slimáky.

Otravné breberky

Na jaře celá příroda ožívá. Dobrou zprávou je zelená tráva a rozkvetlé stromy, tou špatnou jsou pak na příklad klíšťata a blechy. Po každé procházce v lese nezapomeňte zkontrolovat, jestli vám vašeho chlupáče nic neujídá!

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články