Načítání obsahu, prosím počkejte

Jak najít toho pravého veterináře?

19. 2. 2020 – 8:08
0
Jak najít toho pravého veterináře? Na názor se zeptejte i svého mazlíčka | zdroj: Pixabay

Výběr veterináře není nic jednoduchého. Přeci jen se jedná o člověka, do jehož rukou vkládáte zdraví svého chlupatého kamaráda. Jak najít toho pravého?

Zeptejte se známých

Doporučení je tou nejlepší reklamou. Máte-li tedy mezi přáteli další zvířecí milovníky, požádejte je o radu. Pokud nikoho se zvířaty neznáte, můžete o doporučení požádat nejbližší útulek či zvířecí depozitum, ti budou mít s veterináři v okolí jistě mnoho zkušeností.

Zeptejte se internetu

Prohlédněte si internetové stránky vybraného veterináře (dnes už by je měl mít každý) a zjistěte si, kolik je na dané klinice lékařů, jaké jsou jejich ordinační hodiny, jaké druhy služeb nabízí a za jaké ceny. 

Často se dají dohledat i recenze. Mějte však na paměti, že ne všechny jsou nezbytně pravdivé a někdy se může jednat o pomluvy konkurence či naopak samochvála.

Zeptejte se mazlíčka

Když jste našli veterináře, který se vám zdá jako dobrá volba, je na čase toto rozhodnutí zkonzultovat s tím, koho se opravdu týká - tedy s vaším zvířecím kamarádem. Objednejte se na vstupní prohlídku a sledujte, jak váš mazlíček reaguje. Každé zvíře zvládá prohlídky u zvířecího doktora jinak a téměř všechna jsou nervózní, na některé lidi však zvířátka reagují lépe než na jiné.

Najděte někoho, s kým jste spokojeni a komu důvěřujete. Veterinář, který vám situaci vysvětlí a nabídne i užitečné rady, je určitě lepší než někdo, kdo vám jen mlčky podá účet.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články