Načítání obsahu, prosím počkejte

Vojenští psi v Polsku budou dostávat hodnosti

25. 11. 2023 – 11:15
0
Vojenští psi v Polsku budou dostávat hodnosti Služební psi v polské armádě dostanou vojenské hodnosti | zdroj: Profimedia

Služební psi polské armády budou dostávat vojenské hodnosti. Informoval o tom na síti X polský generální štáb. Jeho náčelník se rozhodl vyjít vstříc žádostem vojáků, kteří o udělení hodností čtyřnohým příslušníkům ozbrojených sil žádali ve snaze uznat jejich roli ve vojenských operacích. Psi budou získávat hodnosti od vojína po četaře.

„Šéf Generálního štábu polské armády hodlá na tento požadavek reagovat kladně brzkým zavedením příslušných předpisů. Plánuje se stupnice od psího vojína po psího četaře,“ stojí v příspěvku velení polských ozbrojených sil, který doprovází video zachycující takzvané jednotky K9 v akci, například při seskoku s padákem nebo při cvičení útoku.

Vojenskou hodnost budou moci psům udělovat velitelé jednotek, ve kterých čtyřnozí členové ozbrojených sil slouží.

Služební psi mají v polské armádě řadu rolí - pomáhají s vyhledáváním, sledováním, hlídkováním a odhalováním výbušnin, poznamenala stanice TVN 24. Jsou podle ní také cvičeni k boji. Jednotky K9 fungují mimo jiné ve speciálních silách.

Zdroje:  ČTK

Nejnovější články