Načítání obsahu, prosím počkejte

S bobry a jejich zuby nejsou žádné žerty

S bobry a jejich zuby nejsou žádné žerty Bobr umí ukázat i přísnou tvář | zdroj: Profimedia

Bobra si většina lidí představí jako roztomilého a zapáleného dříče a architekta nejrůznějších hrází a vodních sídel. I tito zubatí chlupáči se ale umí během pár vteřin z milých stavitelů změnit na naštvané rváče. 

Možná to lidi, kteří bobra nikdy neviděli naživo, trochu překvapí, ale tohle zvíře opravdu není žádné tintítko. Ostatně hned po kapybaře se jedná o největšího hlodavce na světě, jehož zavalité tělo může v dospělosti vážit i přes třicet kilo. To už je nějaká váha a bobr se tak jen tak ničeho nezalekne a odvážně vyrazí do útoku klidně i proti člověku.

O tom se mohla přesvědčit i partička Rusů ve videu, která na zubatého stavitele hrází narazila v přírodě a pokusila se mu vnutit klacík. Bobr ale evidentně neměl na přátelení s lidmi vůbec náladu. Na muže, který se k němu s klacíkem přiblížil, tak nakonec odvážně vystartoval a dotyčnému nezbylo nic jiného, než zběsile utíkat pryč. 

Rozhodně se nejedná o ojedinělé video. Podobných záběrů obřích hlodavců, kterým lidé narušili jejich osobní prostor, najdeme na internetu mnohem více. Ne vždy z toho navíc lidé provokující bobra vyváznou tak lacino. V jednom podobném virálním videu můžeme vidět například Poláka, který jiného bobra dost nepříjemně otravuje (a vulgárně na něj pokřikuje). Následně ale končí se slušně rozkousanými kalhotami. 

Takže si dávejte pozor. Pokud se vám stane, že narazíte na bobra, přistupujte k němu s náležitým respektem a držte se v uctivé vzdálenosti. 

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články