Načítání obsahu, prosím počkejte

Jazyk tohoto bernardýna skončil v knize rekordů. Kolik měří?

Jazyk tohoto bernardýna skončil v knize rekordů. Kolik měří? Mochi je oficiálně pes s nejdelším jazykem | zdroj: Profimedia

Seznamte se s Mochi. Osmiletou fenou bernardýna a rekordmankou zapsánou v Guinessově knize rekordů. Tato krasavice je totiž oficiálně pes s nejdelším jazykem. 

Její jazyk měří neuvěřitelných osmnáct a půl centimetru. Není tedy divu, že Mochi proslulá schopností velmi rychle jíst a občas se jí přitom prý podaří svým jazykem jídlo "odpálit" až dva metry vysoko.

Hrdá majitelka Carla Rickertová říká, že minimální velikost Mochiny misky na jídlo je 30 centimetrů a má je ve speciální místnosti bez koberců, kde se dá případný nepořádek rychle vyřešit.

Hlavním problémem této psí fešandy je prý to, že když při procházce nechá svůj majestátní jazyk volně viset, nabere na něj spoustu bláta a špíny. Často tak prý budila pozornost okolí.

Její rodině na tom však nezáleží. Říkají o ní, že je to šťastný pes s velkým srdcem, přátelskou osobností a že by ji za nic na světě nevyměnili. 

"To, že se stala internetovou celebritou, ji nijak nepoznamenalo. Pořád je stejně milý a skromný pejsek. Ačkoliv se svými úspěchy nikdy nechlubí, víme, že v hloubi duše je na svůj rekord hrdá stejně, jako my," říkají se smíchem.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články