Načítání obsahu, prosím počkejte

Nebojte se vzít psa na pláž. Na co si ale dát pozor?

15. 7. 2020 – 9:11
0
Nebojte se vzít psa na pláž. Na co si ale dát pozor? Proč psa ochuzovat o dovádění na pláži? | zdroj: Pixabay

Chcete na dovolenou k moři, ale nemáte nikoho, kdo vám pohlídá vašeho psa? Co takhle ho vzít s sebou? Na poloprázdných plážích se bude moct pořádně vyřádit ve vlnách! Jen pozor, na některé pláže mají psi vstup zakázaný, tak na to myslete před cestou.

Dovolenou u moře s vaším psím miláčkem je potřeba pořádně naplánovat. Vždy si předem zjistěte, zda vaše vybraná pláž umožňuje vstup se psy. Na řadu pláží je totiž vstup psů zakázaný, na jiných mají vyhrazenou část pláže. Jiné naopak pejskaře vítají a poskytují jim veškeré zázemí. Není nic snazšího, než si předem vyhledat "dog friendly" pláže v oblasti, kam se chystáte.

Když vyřešíte cestu (poradí vám náš článek) a dorazíte na místo své dovolené, nastudujte si etiketu chování na konkrétní pláži. Některé mohou mít i vlastní návštěvní řád. Základem je uklízet po svém miláčkovi, nepouštět ho raději z vodítka, pokud si jeho chováním nejste zcela jisti nebo je na místě hodně jiných psů. Zdržujte se jen na místech, kam mají pejsci vstup zakázaný.

Nezapomínejte ale ani na to, že pláž a moře může psovi přinést řadu nebezpečí:

Asi nejčastější mýlkou chovatelů je, že každý pes umí plavat. Není to pravda, musí se to – stejně jako lidé – naučit. A moře s obřími vlnami není to pravé ořechové. Myslete i na spodní proudy!

Dávejte pozor, aby pes nesežral mršiny ryb a jiných mořské živočichy, případně ptáků. Mohlo by mu to způsobit nepříjemné zažívací potíže, až otravu. Stejně tak není zrovna bezpečné, když ve větší míře pije mořskou vodu nebo žere písek, třeba jen na povrchu hraček. Písek, který se mu dostane ve větším množství do trávicího ústrojí, ho může "zabetonovat".

V moři plave spoustu nebezpečných zvířat a předmětů. Osudným by se pejskovi mohlo stát zamotání se do řas, požahání od medúz nebo třeba zapletení se do plavajících igelitů.

Nepodceňujte ani vysoké teploty – musíte psovi poskytnout stín i dostatek vody, aby mu nehrozil úpal, případně dehydratace. Pokud slunce opravdu hodně pálí, může mít pejsek popálené tlapky, večer mu je proto vždy zkontrolujte, případně rovnou ošetřete.

Zdroje:  Vlastní , thehealthypetclub.co.uk

Nejnovější články