Načítání obsahu, prosím počkejte

Psí hotely: Otevřená náruč a plná miska

Psí hotely: Otevřená náruč a plná miska Servis v některých psích hotelech až zaskočí | zdroj: Profimedia

Ne vždy jsou k dispozici ochotní přátelé či rodinní příslušníci, kteří by vám zvířátko s radostí hlídali. Proto je někdy třeba hledat jiné alternativy. Máte-li kočičku a odjíždíte pouze na víkend, možná si vystačíte s rozmístěním větších zásob jídla a vody. S pejsky a jejich potřebou venčení je to však složitější. A co dělat, když odjíždíte na delší dobu?

Profesionální chůvy

Stejně, jako si můžete najmout chůvu pro svou ratolest, můžete tak učinit i pro svého mazlíčka. V tomto případě je dobré hlídače se zvířátkem předem seznámit ve vaší přítomnosti a dát jim možnost si na sebe zvyknout. Pokud se váš chlupáč nových lidí nebojí, je to pro něj nejspíše zdaleka nejšetrnější volba.

Velkou výhodou je totiž fakt, že zůstává ve známém a komfortním prostředí svého domova. Je to místo, ve kterém se cítí bezpečně a ze kterého cítí vaši vůni, která jej uklidňuje. Kromě toho zvířeti ušetříte potenciální stres z přesunu. Pejsci cestování obvykle zvládají bez větších problémů, pokud však máte kočičku, může pro ni být cesta autem vysloveně traumatizující.

australian-terrier-164087_1280 Můžete si objednat někoho, kdo se vám o pejsky postará - nakrmí je a několikrát denně vyvenčí | zdroj: Pixabay

Množství lidí také hlídače volí z toho důvodu, že pak mají o svůj dům menší obavy. Zvířecí chůvy vám totiž kromě péče o chlupáče s radostí zalijí květiny či vynesou koš. Jejich každodenní přítomnost také může odradit případné lupiče.

Na druhou stranu se ne všem líbí představa neznámého člověka v domě. V dnešní době si však na tuto práci nemusíte najmout někoho, o kom nic nevíte. Pro dětské i zvířecí chůvy jsou speciální weby, kde můžete u každého hlídače najít hodnocení jeho ověřených zákazníků.

Hotely speciálně pro zvířátka

V poslední době se po celém světě šíří trend zvířecích hotelů - a nevyhnul se ani Česku. Pokud se vám nelíbí představa chůvy a jste ochotni si za pohodlí svého kamaráda připlatit, může být hotel řešením právě pro vás. Stejně jako u lidských hotelů, i tady najdete velkou škálu cen a služeb. Ty nejlevnější nabízejí jen ubytování a krmení, ty nejdražší dokonce zvířecí kadeřnictví či wellness!

Zvířátka mají k dispozici vlastní pokoj s pelíškem, který je obvykle předem vybaven speciálně podle jejich potřeb a zvyků. K dispozici jsou také zkušení chovatelé a psovodi, kteří jim zajistí dostatek pozornosti a zábavy.

Chcete-li ušetřit, můžete svého mazlíčka za drobný poplatek umístit do útulku. Tuto variantu však příliš nedoporučujeme. Váš kamarád bude sice mít zajištěnou střechu nad hlavou a jídlo, nepočítejte však s tím, že se mu někdo bude věnovat. Zaměstnanci útulků jsou většinou velmi vytížení a často pracují jen jako dobrovolníci. Nemůžete tedy čekat, že pro ně vaše zvířátko bude prioritou.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, je dobré brát v potaz individuální potřeby a povahu svého zvířete. Pro samotářskou kočičku bude nejspíš příjemnější, když zůstane doma, a občasnou přítomnost někoho, kdo ji nakrmí, snad bude tolerovat. Akční pejsek by zase nejspíš ocenil širokou škálu aktivit, kterou nabízejí zvířecí hotely. Tohle všechno však nejlépe jistě posoudíte vy sami.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články