Načítání obsahu, prosím počkejte

Ztracený tříletý pes Ralph ujel 160 kilometrů v taxi, než se vrátil majitelce

21. 2. 2023 – 8:55
0
Ztracený tříletý pes Ralph ujel 160 kilometrů v taxi, než se vrátil majitelce Ralph se chtěl ohřát, a tak skočil do otevřeného taxíku | zdroj: Profimedia

Tříletý pes plemene cavapoo jménem Ralph z britského Wrexhamu ujel na 160 kilometrů v taxi na letiště do Manchesteru a zpět, než se vrátil ke své majitelce, které utekl při ranní procházce.

Ralph se ztratil Georgii Creweové kolem páté ráno při procházce v lomu, když se Creweová zastavila na kus řeči s jiným pejskařem. Ačkoliv nikdy předtím neutekl, Ralph se na místo už nevrátil a majitelka jej v lomu a přilehlém lese hledala tři hodiny.

„Ukázalo se, že z lomu odešel a vydal se ulicemi směrem k domovu. Po cestě ale narazil na taxi, které vyzvedávalo rodinu mířící na letiště. Byla zima a Ralph skočil dovnitř do auta,“ popsala Creweová.

Jelikož pes neměl na obojku žádné identifikační informace, řidič nemohl nikoho kontaktovat. A jelikož Ralpha nechtěl nechat u silnice, vzal ho s sebou na letiště a rozhodl se majitele najít později. Z letiště jel do Moldu v hrabství Flintshire, kde bydlí.

Ralph se majitelce vrátil díky tomu, že jak ona sama, tak náhodou i řidičův přítel sdíleli informaci o jeho zmizení na sociálních sítích. Doma byl pes už kolem desáté ráno. „Měl velkou snídani a prospal většinu dne,“ popsala Georgia, která dodala, že Ralphovi co nejdřív pořídí obojek s GPS čipem a světlem.

Zdroje:  ČTK , BBC

Nejnovější články