Načítání obsahu, prosím počkejte

Nejstarší pes na světě: 22letá Pebbles miluje country, burgery a bublinky

30. 5. 2022 – 8:12
0
Nejstarší pes na světě: 22letá Pebbles miluje country, burgery a bublinky Pebbles je oficiálně nejstarším žijícím psem na světě | zdroj: Profimedia

Váží čtyři kila, miluje hamburgery, kovbojské klobouky a je nejstarším žijícím psem na světě. Teriérce Pebbles je 22 let a dva měsíce a pořád je v lecčems jako mladice.  

Pebbles žije se svými chovateli, Bobbym a Julií Gregoryovými, v americké Jižní Karolíně. Narodila se 28. března 2000, je matkou 24 štěňat a babičkou několika desítek vnoučat. Navzdory svému rekordnímu věku je stále velmi aktivní, ráda si hraje na dvorku mezi palmami, chodí na procházky a vyhřívá se u bazénu. Zápis do Guinnessovy knihy rekordů oslavila bublinkovou koupelí.

Radost si po celý život dělá oblékáním do slušivých módních oblečků, u kterých nesmí chybět její oblíbený kovbojský klobouk. Ostatně country hudbu má podle svých chovatelů velmi ráda.

A jaké je tajemství dlouhověkosti? „Zacházejte se svým mazlíčkem jako s členem rodiny, protože tím je. Dopřejte mu co nejvíce štěstí, dobré nálady, kvalitní jídlo a řádnou zdravotní péči,“ radí Julia s tím, že Pebblesiným oblíbeným jídlem je hamburger. 

Zdroje:  New York Post , Profimedia/SWNS

Nejnovější články