Načítání obsahu, prosím počkejte

„Je jako pes, spí v posteli a rád se mazlí,“ říká mladík o svém krokodýlím mazlíčkovi

25. 3. 2023 – 8:51
0
„Je jako pes, spí v posteli a rád se mazlí,“ říká mladík o svém krokodýlím mazlíčkovi Pro někoho agresivní zvíře, pro jiného miláček | zdroj: Profimedia

Střetnout se z blízkosti s krokodýlem není zpravidla zážitek, o kterém by lidé snili. Mladý Mexičan má ale jiný názor. Krokodýla pojmenovaného Gamora chová jako domácího mazlíčka. Má volný přístup po celém domě, rád spí v posteli a mezi jeho zvířecí přátele patří i dvě čivavy. 

Krokodýli jsou známí svou agresivní povahou, Gamora je ale podle devětadvacetiletého Jonathana Araizy z Mexika mimořádně přátelská a hodná. Dokonce ji přirovnává k psovi. Ostatně má také jako pes přístup po domě. Sice má k dispozici vlastní jezírko, ráda se toulá po celém domě.

„Tráví čas poleháváním na gauči, v mé posteli, umí chodit po schodech a libovolně vylézá a zalézá svého jezírka,“ popisuje Araiza, který má s krokodýlí samičkou velmi úzká vztah. Gamora se od něj nechá hladit, mazlit, nosit i krmit z ruky. „Je v podstatě jako pes,“ tvrdí Araiza.

Možná proto Gamora nemá nečekaně problém tolerovat v domácnosti další zvířata - kromě jiných plazů hlavně dvě čivavy, které by běžný krokodýl považoval spíš za svačinku, než za kamarády. 

Starost o krokodýla ale není jen tak - kromě neustálé kontroly teploty v domácnosti je potřeba denně čistit filtr v jezírku. Přece jen její strava je plná kostí a tuku, což filtr zanáší a zbytky potravy by jezírko velmi rychle znečistily. 

Jídlo má chovatel připraveno na dva týdny dopředu v mrazáku. Nejčastěji Gamoře servíruje králíky, krysy, kuřata nebo korýše. A protože jako obchodník často cestuje, má na dny, kdy není chovatel doma, Gamora připraven dostatek živých ryb ve svém jezírku, aby se obsloužila sama. 

Zdroje:  mirror.co.uk

Nejnovější články