Načítání obsahu, prosím počkejte

Jak vyprázdnit přeplněné útulky? Pomáhají s tím fotbalisté

6. 10. 2021 – 19:03
0
Jak vyprázdnit přeplněné útulky? Pomáhají s tím fotbalisté Rumunšté fotbalisté se psy z útulku | zdroj: Profimedia

Vzory táhnou, i když jde o zvířata. Rumunský spolek na ochranu zvířat proto přišel s originálním způsobem, jak zkusit najít nový domov psům z útulků. Doprovázejí na hřiště fotbalisty z rumunské ligy. První zápasy už přinesly první úspěchy.

Kampaň má za cíl upozornit na problém nechtěných psů v zemi, kde azyly pro zvířata praskají ve švech a po ulicích se potulují opuštění psi.

„Doufáme, že motivujeme lidi k tomu, aby adoptovali psy, které uvidí s hráči,“ citovala agentura Reuters Ancu Floraeu ze spolku na ochranu zvířat. „Z osmnácti psů, které jsme dosud představili na zápasech, byli tři adoptováni. O další tři byl zájem, takže doufáme, že nové majitele najdou i oni,“ dodal.

V rámci kampaně „Vyplňte mezeru ve svém životě“, na níž se podílí ligová asociace, budou hráči představovat šest psů na každém zápase až do konce sezony. „Mám dvě kočky, což by asi byl problém, kdybych si psa vzal, ale rád bych. Je skvělé, že se lidé starají o pomoc zvířatům,“ uvedl rakouský obránce týmu Academica Clinceni Marcel Holzmann.

Zdroje:  ČTK

Nejnovější články