Načítání obsahu, prosím počkejte
Neapolský mastin

Neapolský mastin

Země původu:
Itálie
Hmotnost psa:
70 kg
Hmotnost feny:
50 kg

Neapolský mastin je robustní molossoidní plemeno původem z Itálie.

Velikost

Kohoutková výška činí 66 - 79 cm u psů a 61 - 74 u fen. Váha se pohybuje kolem 70 kg (u opravdu velkých psů i více), pro feny kolem 50kg.

Vzhled

Mastin je mohutný, výrazně svalnatý pes s volnou kůží, která tvoří záhyby na hlavě a v lalocích visí na krku. Hlava je široká s krátkou silnou tlamou a masitými pysky, oči malé, uši trojúhelníkové, zaoblené, svěšené k lícím. Krk je zavalitý, s povislými kožními záhyby. Široká klenutá hruď sahá nejméně k loktům. Nohy jsou svalnaté, s velkými tlapkami.

Povaha

Tento pes je nesmírně oddaný své rodině. Potřebuje být v centru domácího dění, jinak je osamělý a nevyrovnaný. Má silné ochranářské pudy a k cizím lidem je nedůvěřivý. Není-li rušen, je tichý a mírný a obvykle má rád děti (nesmějí ho ovšem provokovat). Ke psům se chová dominantně až nepřátelsky. Je inteligentní a učenlivý a pokud svého pána respektuje jako vůdce, poslouchá ho na slovo. Může ale tvrdohlavě ignorovat povely, které se mu zdají nesmyslné, a jeho obranářský instinkt převažuje nad poslušností.

Časté choroby

- Dysplazie kyčelního kloubu - Dysplazie loketního kloubu - Entropium - Ektropium - Záněty kůže v záhybech, zejména kolem tlamy


Zdroje:  Wikipedie