Načítání obsahu, prosím počkejte
Boloňský psík

Boloňský psík

Země původu:
Itálie
Hmotnost psa:
3-4 kg
Hmotnost feny:
3-4 kg
Výška psa:
25-31 cm
Výška feny:
25-31 cm
Barva:
bílá

Boloňský psík pochází z plemene bichonů, má proto charakteristickou bílou, jakoby bavlněnou srst, charakteristisckou pro tuto skupinu. Donedávna plemeno bichonů a boloňáčků splývala. Můžou se objevit i plavé odznaky srsti, jsou však pokládány za nežádoucí.

Historický vývoj

Předkové plemene se datují zpět k bichonům, kteří se původně objevili v jižní Itálii. Stali se oblíbenými psy u dvora, nyní jsou poměrně vzácní. Plemeno vzniklo asi kolem roku 1200.

Charakter

Boloňský psík byl vždy společenským psem a je velmi úzce poután na lidi. K ostatním lidem je spíše nedůvěřivý, ale svou rodinu miluje. Boloňský psík je schopný naučit se spoustě veselých kousků, pro které je velmi oblíbený hlavně u rodin s dětmi. Je rád ve společnosti své rodiny. Pro svou milou a přátelskou povahu se používá v canisterapii. Tento pejsek je nenáročný na péči o srst - nelíná - srsti se zbavuje vyčesáváním (doporučuje se každodenní, hlavně okolo 6. až 8. měsíce, kdy se štěňatům obměňuje srst), nemusí se stříhat. Boloňáčci mají rádi dlouhé procházky. Jsou to věrní, oddaní a přátelští pejsci.


Zdroje:  Wikipedie