Načítání obsahu, prosím počkejte
Žralok citronový

Žralok citronový

Latinský název:
Negaprion brevirostris

Žralok citronový (Negaprion brevirostris) je zástupce nebezpečných žraloků z čeledi modrounovitých, kteří mohou dosahovat až tří metrů.

Výskyt

Žralok citrónový se vyskytuje hlavně podél subtropických a tropických částí atlantského pobřeží Severní a Jižní Ameriky. Tento druh byl také zaznamenán u tichomořských ostrovů Polynésie (Francouzské Polynésie), Tahiti, Cookovy ostrovy, Tonga. Mají rádi tropické vody a střední hloubku.

Popis

Největší zaznamenaná délka a hmotnost je 340 cm a 183 kg, ale obvykle měří 2,4 až 3,0 m. Mohou být velmi agresivní, hlavně při ochraně mláďat.

Rozmnožování

Žralok citrónový je živorodý. Samice porodí 4 až 17 mláďat každý druhý rok v teplých a mělkých lagunách. Mláďata se musí o sebe postarat sami a zůstávají v mělkých vodách blízko mangorových porostů až dokud nevyrostou. S rostoucí velikostí plavou mláďata dále od místa jejich narození. V dospělosti ve velikosti 1,5 - 2 m a ve věku od 12 do 15 let opouští mělké vody a přesouvají se do hlubších, nicméně o tomto stádium jeho života je známo poměrně málo informací.


Zdroje:  Wikipedie