Načítání obsahu, prosím počkejte

Spící ženě zachránila život její krysa. Upadlou hořící cigaretu odnesla do bezpečí

22. 12. 2022 – 9:39
0
Spící ženě zachránila život její krysa. Upadlou hořící cigaretu odnesla do bezpečí Ratty zachránila svou chovatelku i celý dům | zdroj: Profimedia

Britka je přesvědčená, že jí zachránila život její krysa Ratty. Zatímco žena usnula, zapálená cigareta mohla způsobit požár - Ratty nedopalek přenesla do bezpečí na venkovní dlažbu a pak ještě svou chovatelku probudila. 


Jednašedesátiletá Caroline Davisová trpí terminální fází rakoviny plic a užívá silné léky na bolest, které na ni občas mívají uspávací účinky. Bohužel začátkem prosince usnula během kouření a cigareta jí upadla na župan, do kterého se začala propalovat. Hrozilo jí nejen zranění, ale i následný požár. 

Naštěstí si zapálené cigarety všimla Ratty a okamžitě zareagovala, čímž zřejmě Davisové zachránila život. Žena věří, že to byl její způsob poděkování za obdobnou záchranu. Ratty se totiž nenarodila jako domácí mazlíček, do domu Davisových ji donesla jejich kočka jako úlovek.

Rodina chtěla umírajícímu zvířeti zmírnit utrpení, tak ho alespoň umístila do bezpečí klece a dala mu najíst a napít. Krysa, u které nikdo nečekal, že přežije noc, se postupně začala vzpamatovávat. Nakonec si ji po několika týdnech péče Davisovi nechali jako mazlíčka. Návrat do přírody by nepřežila. 

„Mám mírné popáleniny na stehně a obrovskou díru na džínách a šatech – ale nebýt jí, mohl by vzplanout celý dům. V tu chvíli mi to došlo, ta malá divoká krysa se mi možná odvděčila za to, že jsem ji zachránila. Je to skutečný hrdina!“ nechala se Davisová slyšet.

 

Zdroje:  dailystar.co.uk

Nejnovější články