Načítání obsahu, prosím počkejte

Řasokoule - nevšední mazlíček pro ty, kdo nemají čas ani trpělivost

9. 8. 2020 – 14:38
0
Řasokoule - nevšední mazlíček pro ty, kdo nemají čas ani trpělivost Řasokoule, rostlinka, která potřebuje pravidelné mazlení | zdroj: Profimedia

Nepotřebuje krmit, voda jí stačí měnit jednou za dva týdny a jediné, co od vás potřebuje, je jednou za čas pořádně pomazlit. Řasokoule je hit mezi domácími mazlíčky, i když nejde o zvíře, ale řasu...

Nemáte čas na to chovat nějaké zvířátko, případně jste alergičtí téměř na vše živé, ale rádi byste se mazlili s něčím chlupatým? Řasokoule je pro vás ideálním řešením! Pro svou nenáročnost se stala hitem posledních měsíců. 

Řasokoule zelená se volně vyskytuje například v jezerech na Islandu, Rakousku, Estonsku nebo v Japonsku, přičemž v jezeře Akan na japonském ostrově Hokkaidó dorůstá v průměru až 20 - 30 centimetrů.

Svůj jedinečný kulatý tvar získává válením se po dně. Pokud ji tedy pěstujete doma, musíte jí obdobný pohyb vynahrazovat jinak - muchlováním, mačkáním a mazlením. A právě proto tahle rostlinka tak nějak přeskočila do kolonky domácích mazlíčků. Mazlení s ní je vysoce návykové, působí antistresově a navíc slouží jako úžasná dekorace.

Řasokoule toho k život moc nepotřebuje, nemusíte ji nijak krmit ani hnojit. Můžete ji mít běžně akváriu - třeba mezi rybičkami, v kulatém akvárku nebo třeba v zavařovací sklenici. Nemá ale ráda teplo, natož přímé slunce, které ji může spálit.

Teplota vody by proto měla být pokojová, případně nižší. V teplých měsících tak měňte vodu častěji než jednou za dva týdny, přihoďte občas do nádoby pár kostek ledu a v případě nouze ji můžete strčit i do lednice. 

Roztomilá podvodní bambule může být dobrým řešením i pro rodiče, kteří čelí prosbám dětí o pořízení mazlíčka, ale zvířeti se z jakéhokoli důvodu brání... 

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články