Načítání obsahu, prosím počkejte

„Psí zombie“: Beznadějný případ z ulice dostal šanci. Z Kelly se stal výstavní kousek

6. 9. 2021 – 9:08
0
„Psí zombie“: Beznadějný případ z ulice dostal šanci. Z Kelly se stal výstavní kousek Naštěstí Kellynu podobnu z loňského jara připomínají už jen fotografie. | zdroj: Profimedia

Když se Kelly loni na jaře potloukala ulicemi, šel z ní strach. Byla vyhublá na kost, bez srsti a kůži měla pokrytou boláky a zrohovatělou krustou kvůli těžké infekci svrabem. Našla ale svého zachránce a její změna je neuvěřitelná!

Milovník zvířat Eton Concepcion na fenku zoufale hledající potravu v ulicích filipínského města Quezon City narazil loni v dubnu. Podle Concepciona připomínala zombie a zdálo se, že je beznadějný případ. Přesto se rozhodl, že to zkusí a začal za fenkou, kterou pojmenoval Kelly, pravidelně chodit.

Nosil jí jídlo, pití a léky na její boláky. Když mu začala důvěřovat, vzal si ji domů, kde mohl její znovuvzkříšení dokončit. Podle Concepciona šlo o dlouhý a bolestivý proces a častokrát to chtěl vzdát, ale nakonec se trpělivost a hlavně všechna jeho péče vyplatila. Léky pašované do kvalitního krmiva, teplo domova a láska Kelly během několika měsíců proměnila ve veselého a zdravě vypadajícího psa. Svrab ustoupil husté lesklé srsti, žebra se opět schovala pod svaly. 

Aby k podobným krokům motivoval i další milovníky zvířat, rozhodl se Concepcion příběh Kelly rozšířit na sociálních sítích. Pomáhá si k tomu slavnostními róbami, do kterých fenku odívá. To aby na ulici zapomněla a vždy se už cítila jako princezna. 

Zdroje:  Profimedia

Nejnovější články