Načítání obsahu, prosím počkejte

Psí plavčík Baloo zvládne z rozbouřeného moře zachránit i tři lidi naráz

3. 8. 2021 – 10:09
0
Psí plavčík Baloo zvládne z rozbouřeného moře zachránit i tři lidi naráz Baloo je kvalifikovaným psím záchranářem | zdroj: Profimedia

Baloo sice není Mitch Buchannon, ale místo v Pobřežní hlídce by si zcela jistě zasloužil. Čtyřletý zlatý retrívr je vycvičený plavčík a poradí si se zásahem v jakkoli rozbouřeném moři. 

Balooho chovatel Simone Filesi z Říma je dobrovolným záchranářem a kvůli své lásce k moři začal pro práci plavčíka od štěněčích let cvičit i svého chlupáče. Nyní je čtyřletý pes plně kvalifikovaným záchranářským psem a je členem smečky psích záchranářů, kteří dohlíží na bezpečnost na pláži.

Baloo i jeho kolegové dokážou každý odtáhnout na břeh až tři lidi, nebo malý člun s posádkou, píše britský deník Metro. Psí plavčíci nosí speciální záchranné vesty, které umožňují lidem chytit se jich a nechat se dotáhnout na souš. 

Podle Simona si Baloo svou práci užívá a přistupuje k ní velmi zodpovědně. Zatímco běžně jde o velmi hravého pejska, na pláži se mění v soustředěného pozorovatele, kterého jen tak něco nevyruší.

Zdroje:  Profimedia , metro.co.uk

Nejnovější články