Načítání obsahu, prosím počkejte

Poslední cesta: Umírajícího psa jeho páníček vyvezl na vrchol oblíbené hory v kolečku

8. 7. 2021 – 9:17
0
Poslední cesta: Umírajícího psa jeho páníček vyvezl na vrchol oblíbené hory v kolečku Montyho jeho páníček na poslední zdolání velšského vrchu vytlačil v kolečku. | zdroj: Profimedia

Labradoodle Monty miloval hory. Když desetiletý pejsek onemocněl leukémií a jeho zdraví se začalo rychle zhoršovat, vzal ho jeho páníček Carlos Fresco ještě naposledy na vrchol své oblíbené velšské hory - na stavebním kolečku. 

Monty byl svému páníčkovi dlouhých deset let parťákem při horských toulkách po celé Británii. Před rokem a půl však onemocněl leukémií. Přestože jeho tělo dlouho chemoterapii zvládalo, před zhruba dvěma měsíci se Montymu rakovina vrátila. Začal rychle chřadnout a dělalo mu potíž ujít i kratší vzdálenost.

Fresco se proto rozhodl odjet z Londýna a dopřát svému umírajícímu psímu mazlíčkovi ještě jednou pohled z horských výšin. Vybral pro tuto speciální příležitost velšskou horu Pen Y Fan, kterou spolu dvojice během let navštívila hned několikrát. 

Vzal si dovolenou, sbalil si věci a Montyho oblíbené hračky a odjel na týden k přátelům do Breconu. Protože už pejsek nemohl chodit, i s plyšáčkem ho naložil na stavební kolečko a vyrazil s ním na jeho poslední horskou túru. 

Nezvyklá dvojice poutala pozornost kolemjdoucích, kteří neskrývali dojetí a nabízeli Frescovi pomoc s tlačením kolečka s Montym. „Byl už smířený. Kolečko absolutně miloval, stejně jako pozornost, které se mu dostávalo, kamkoli jsme šli,“ řekl BBC Fresco.

Poté, co dvojice dosáhla vrcholu hory, se začalo Montyho zdraví zhoršovat. Uhynul 21. června u nohou postele svého páníčka. 

Zdroje:  BBC

Nejnovější články