Načítání obsahu, prosím počkejte

Rodina chová dvoumetrového varana. Venčí ho na vodítku

20. 7. 2021 – 8:11
0
Rodina chová dvoumetrového varana. Venčí ho na vodítku T-Rex běžně chodí s dětmi na procházky po okolí. | zdroj: Profimedia

Má laskavou povahu, je učenlivý, rád se koupe, miluje vyhřívání na sluníčku a rád vyráží na procházky po okolí. Rex je prostě fajn domácí mazlíček jako každý druhý. Jen s tím rozdílem, že jde o téměř dva metry dlouhého varana.

Rex je zkrácenina T-Rexe, což už na neobvyklého, osmnáctikilového mazlíčka sedí o něco lépe. Jeho majitel, Matt Reid z britského Andoveru, ale v rozhovoru pro agenturu SWNS tvrdí, že pětiletý ještěr je spíš něco jako štěně. A nic prý nemiluje víc, než chodit na procházky s jeho dvěma dětmi. I když pravda, kolemjdoucí jsou občas trošku v šoku…

Reid choval plazy dvacet let a pro varana se rozhodl loni během lockdownu. Pro Rexe si rodina jela osm hodin cesty a ihned se do něj zamilovala. A tak i přesto, že má na zahradě vyhřívané terárium tři na tři metry, tráví většinu dne mimo něj – v noci dokonce spí v domě pod schody.

Podle Reida je Rex velmi inteligentní a spoustu věcí odkoukal i bez cíleného učení. Ví například, kde je jeho „pelíšek“, a když je unavený a má všeho dost, zaleze si do něj, takže nikoho neohrožuje. Kromě toho také chodí zásadně na svůj záchůdek a nikdy nevykoná potřebu ve svém teráriu, natož v posteli.

I když se dá říct, že život s ještěrem, který se dožívá až třiceti let, je naprostá idylka, má to i své nevýhody. Třeba to, rád zalézá do úzkých štěrbin – už ho museli vytahovat například zpod gauče nebo zpod kuchyňské linky. A pak je tu ještě jeden drobný detail – T-Rex má dlouhé drápy, zuby ostré jako břitvy a při kousnutí uvolňuje silný jed, který by při otravě vyžadoval hospitalizaci.

Zdroje:  Yahoo News , Profimedia/SWNS

Nejnovější články