Načítání obsahu, prosím počkejte

Prezidentský krocan čeká na milost ubytovaný jako král

23. 11. 2020 – 16:01
0
Prezidentský krocan čeká na milost ubytovaný jako král Prezidentský krocan si pozornost médií jednoznačně užíval a naparoval se... jako krocan | zdroj: Profimedia

Je obrovský, dobře rostlý a pořádně vykrmený. Od milionů jiných krocanů, kteří ve čtvrtek skončí na talíři  slavících Američanů, má tenhle chlapík (a jeho náhradník) štěstí. Dostane milost od prezidenta. Do jejího udělení si dočasná americká celebrita užívá plný servis v luxusním hotelu.

Udílení milosti jednomu z krocanů, tedy gesto sváteční dobré vůle, je v Bílém domě už po třicet let oblíbenou tradicí. S vybraným krocanem je zacházeno jako s nejvzácnějším hostem!

Do úterního slavnostního ceremoniálu je ubytovaný v luxusním hotelu v centru Washingtonu, kam za bouřlivých ovací publika a blesků fotoaparátů vstoupil po červeném koberci.

Jediné, co mu může jen trochu kazit dojem z nejluxusnější noci jeho života, je fakt, že se musí o speciální apartmá dělit ještě se svým náhradníkem. Ten sice takovou celebritou není, ale milosti se tradičně dočká také.

Oba pak spokojeně dožijí svůj život na farmě po boku krocanů, které američtí prezidenti omilostnili v předchozích letech. 

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články