Načítání obsahu, prosím počkejte

Zasloužilá holubí šampionka se vydražila za rekordních 42 milionů korun

18. 11. 2020 – 8:01
0
Zasloužilá holubí šampionka se vydražila za rekordních 42 milionů korun Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Jmenuje se New Kim a je nejdražším poštovním holubem na světě. Dvouletou samičku na aukci v Belgii vydražil čínský kupec za neuvěřitelných 1,6 milionu eur, tedy více než 42 milionů korun. Vyvolávací cena přitom byla 200 eur (5300 korun).

Belgičan Kurt Van de Wouwer, jehož rodina holubici vlastnila, řekl, že dosažená částka ho šokovala. New Kim vyhrála v roce 2018 několik závodů, teď už ale do žádných klání nenastupuje, a tak ji nový majitel může využít jen jako matku pro budoucí možné šampiony. Podle agentury AP ji nejspíš získal stejný kupec, který loni vydražil holuba Armanda, a to za tehdy rovněž rekordní částku 1,25 milionu eur (33 milionů korun).

"Tyto rekordní ceny jsou neuvěřitelné, protože jde o samičku. Armando byl samec. Samec má obvykle větší hodnotu než samice, protože dokáže vyprodukovat větší množství potomků," uvedl Nikolaas Gyselbrecht z aukční síně Pipa.

Belgie je chovem poštovních holubů proslulá a na aukci, která pokračuje i dnes, vzbudil zájem zejména jeden z nejúspěšnějších chovatelů Gaston Van de Wouwer. Ten prodává všech svých 445 ptáků, protože se v 76 letech rozhodl odejít na odpočinek. Dosud kupci za jeho holuby zaplatili přes šest milionů eur (téměř 160 milionů korun).

V Číně jsou v poslední době závody poštovních holubů velice populární a točí se v nich velké peníze. Ceny pro vítěze ptačích klání šplhají až k sedmimístným částkám.

Zdroje:  ČTK , AP

Nejnovější články