Načítání obsahu, prosím počkejte

Obdivuhodné i děsivé zároveň: Japonka vyrábí batohy podle uhynulých koček

25. 4. 2021 – 17:18
0
Obdivuhodné i děsivé zároveň: Japonka vyrábí batohy podle uhynulých koček Proč si nehodit kočku na záda a nevyrazit na výlet? | zdroj: Profimedia

Japonská umělkyně Miho Katsumiová na procházkách postrádala svou kočičku, kterou se neodvážila vzít ven na vodítko. Vyrobila si proto hyperrealistický batoh, který vypadá přesně jako ona. Trošku bizarní nápad si získal mnoho příznivců a umělkyně tak dostává jednu objednávku za druhou. Většinou na batohy v podobě již uhynulých mazlíčků.

Batohy Katsumiové jsou tak realistické, že vypadají, jako byste si na záda pověsili skutečnou kočku. O tom, že jde v podstatě o plyšáka na ramenních popruzích, vypovídají snad jen oči a absence pohybu. Přestože i oči jsou jako živé, nesledují vás. Naštěstí - jinak by byly bizarní batohy opravdu děsivé. 

Japonská umělkyně po zveřejnění fotek na sociálních sítích v prvních dnech ani nestačila odpovídat zájemcům. Přestože část z nich měla podobný důvod jako ona - tedy mít kočku stále nablízku, i když zůstává doma, většina zákazníků se rekrutuje z lidí, kterým jejich kočička uhynula a po Katsumiové chtějí vytvořit její batohovou kopii. 

O zákazníky tedy nouzi nemá, i když se cena batohu pohybuje kolem tisíce euro (25 800 korun).

Zdroje:  Profimedia

Nejnovější články