Načítání obsahu, prosím počkejte

Myší novorozeně přežilo svou smrt a našlo novou mámu

14. 8. 2021 – 11:59
0
Myší novorozeně přežilo svou smrt a našlo novou mámu Penny se podařilo zachránit | zdroj: Profimedia

Penny neměla příliš dobrý vstup do života. Jen pár hodin poté, co se narodila, její maminku chytila kočka. Měla ale štěstí, že chovatelé kočky malé myší mládě našli a předali zvířecím záchranářům, píše BBC.

Chovatel kočky z britského Newcastlu ukázal, že má dobré srdce a i když myš nebyla zrovna zvaným hostem, o mládě se postaral. Myší máma totiž jen stěží zachránila svůj holý život, ke dvěma mláďatům, která před pár hodinami v domě porodila, se už nevrátila.  

Pro myší miminko si přijeli pracovníci britské Královské společnosti pro prevenci týrání zvířat a vzali jej do záchranného centra Pawz For Thought v Sunderlandu, kde mají i sekci pro drobné hlodavce. Tam myšku podle toho, že nebyla větší než pencová mince, pojmenovali Penny. Její sourozenec se bohužel příjezdu záchranářů nedožil.

Protože byla Penny skutečně čerstvě narozeným mláďátkem, strávila první chvíle v inkubátoru a zaměstnanci útulku ji krmili kozím mlékem pomocí malého štětečku na make-up. Když přes noc trochu nabrala na síle, zkusili ji umístit do terária k náhradní matce.

Ta se malého mláďátka s radostí ujala, a to přesto že její vlastní mláďata byla o více než týden starší. A co víc, Penny mezi sebe přijali i její noví sourozenci.

Zdroje:  Profimedia , BBC

Nejnovější články