Načítání obsahu, prosím počkejte

Málem ho jako štěně pohřbili zaživa, teď je 30letý Bobi nejstarším psem

5. 2. 2023 – 9:46
0
Málem ho jako štěně pohřbili zaživa, teď je 30letý Bobi nejstarším psem Bobi je oficiálně nejstarším známým žijícím psem | zdroj: Guinness World Records

Třicetiletý Bobi, hlídač dobytka z Portugalska, se stal nejstarším známým žijícím psem a i nejstarším psem v historii. První titul uzmul Spikovi, míšenci čivavy z Ohia, který ho přitom získal jen před několika týdny. Dlouhověkost Bobiho jeho majitelé připisují tomu, že vždy jedl potravu určenou pro lidi.

Bobiho, starého úctyhodných 30 let a 267 dní, za nejstaršího psa vůbec uznali správci Guinnessovy knihy rekordů. Spike, kterému bylo v době přiznání titulu nejstaršího aktuálně žijícího psa 23 let a sedm dní, se proti němu jeví jako úplný mladíček. Na fotografii s certifikátem vydaným Guinnessovou knihou se Bobi s hnědou srstí a bílou náprsenkou dívá hrdě do objektivu a nic nenasvědčuje tomu, že by se cítil unaven věkem.

Bobi, narozený v roce 1992, prožil celý svůj život na vesnici Conqueiros ve střední části Portugalska v rodině Costaových. Patří k lokální rase Rafeiro do Alentejo, portugalského plemene hlídačů dobytka. Psi této rasy se obvykle dožívají věku 12 až 14 let.

Bobi za svůj dlouhý život několikrát překonal nepřízeň osudu. Narodil se totiž ve vrhu čtyř štěňat v době, kdy někteří lidé ještě považovali za normální štěňata usmrtit. „V té době bylo bohužel staršími lidmi, kteří nemohli mít doma víc psů, považováno za normální zvířata pohřbít zaživa,“ sdělil Leonel Costa.

Costaovi připisují Bobiho dlouhověkost tomu, že vždy jedl to stejné, co oni. „Bobi neváhá a mezi plechovkou zvířecí potravy a kouskem masa si vždy vybere naše jídlo,“ uvedli.

Nejnovější články