Načítání obsahu, prosím počkejte

Lekl se ohňostroje a utekl. Našli ho po devíti měsících 160 kilometrů daleko

6. 8. 2021 – 8:58
0
Lekl se ohňostroje a utekl. Našli ho po devíti měsících 160 kilometrů daleko Uno se po devíti měsících vrátil ke své rodině | zdroj: Profimedia

Sedmiletého křížence yorkšíra a šit-zu Una loni v listopadu vyděsil ohňostroj natolik, že dírou v plotě utekl ze zahrady svého domu. Objevili ho po devíti měsících zhruba 160 kilometrů daleko.

Theresa McGaileyová z britského Wiltshiru byla po jeho zmizení zoufalá, společně s vnoučaty umístily letáky a zprávy o ztrátě na internetu i v ulicích, píše britský server Metro.co.uk. Přesto se chlupáče nedařilo najít. Až jí 26. července zazvonil telefon.

Uno by naštěstí čipovaný, a tak když policie psa našla ve zhruba 160 kilometrů vzdáleném městečku, nebyl problém zjistit, komu patří. Byla jsem plná emocí, tak mi řekli, ať si v klidu dám čaj, vydýchám se a zavolám zpět, popsala serveru šťastná chovatelka, který už nevěřila, že se se svým psím mazlíčkem ještě někdy setká.

profimedia-0625388396 Uno zmizel na devět měsíců | zdroj: Profimedia

Dva dny na to si ho jela vyzvednout. „Byl úplně v pořádku, hned ke mně běžel a olizoval mě,“ říká McGaileyová, která svým příběhem dává naději všem, komu se jejich pes zaběhl. 

Jak přesně se dostal tak daleko od domova, není jasné. Podle McGaileyové je pravděpodobné, že nějakou dobu žil u svého nálezce. Nyní je ale pejsek už doma u své rodiny a užívá se lásky své paničky i jejích vnoučat.

Zdroje:  metro.co.uk

Nejnovější články