Načítání obsahu, prosím počkejte

Holub měl „oznámit“ pohlaví dítěte. Růžová barva ho ale odsoudila k smrti

4. 2. 2023 – 8:24
0
Holub měl „oznámit“ pohlaví dítěte. Růžová barva ho ale odsoudila k smrti Kdyby holuba nezachránili, neměl by v přírodě šanci na přežití | zdroj: Wild Bird Fund

Newyorské skupině ochránců přírody se podařilo zachránit růžového holuba, který se vyhládlý a zubožený potloukal po Madison Square Parku na Manhattanu. Domácí holubi mohou mít celou škálu barev, ale růžová mezi ně nepatří. Ochránci ze skupiny Wild Bird Fund (WBF) předpokládají, že byl pták zřejmě nabarven na růžovo kvůli večírku, při němž nastávající rodiče odhalují pohlaví miminka, napsal zpravodajský server The Guardian.

„Jako by nestačilo, že ten ubohý domácí holub není schopný si ve volné přírodě hledat sám potravu nebo uniknout predátorům. Růžová barva peří z něj dělá ještě větší terč,“ uvedla v prohlášení skupina, která se holuba plemene king ujala a kvůli barvě peří mu dala jméno Flamingo - plameňák.

„Prosím, nikdy nevypouštějte domácí ptáky do přírody. Při svatbách, pohřbech, oslavách, uměleckých projektech ani žádné jiné příležitosti,“ uvedl WBF. „Uhynou hlady nebo se stanou něčí kořistí. Když uvidíte v divočině celého bílého holuba, anebo jakéhokoli krotkého holuba, který vypadá ztraceně, potřebuje vaši pomoc. Odchyťte ho a doneste do ptačí nebo zvířecí záchranné stanice,“ dodala skupina.

V září loňského roku se záchranná charitativní skupina v New Jersey ujala celého hejna domácích holubů, kteří byli při příležitosti večírku s odhalením pohlaví obarveni na růžovo a vypuštěni. „Tihle mladí, domácí holubi nemají tušení, jak přežít ve volné přírodě,“ uvedli tehdy její zástupci.

Zdroje:  ČTK

Nejnovější články