Načítání obsahu, prosím počkejte

Není zlatý retrívr jako zlatý retrívr

Není zlatý retrívr jako zlatý retrívr

Ačkoliv mnohdy se zlatým retrívrům říká jen "zlatý retrívr", existuje několik "různých" druhů. Jaké jsou mezi nimi odlišnosti?

Začněme zlatým retrívrem britského typu - ten je nejčastější v Evropě a v Austrálii. Tito psi mají širší lebku a rozměrnější čenich. Jejich ocas i nohy jsou trochu kratší, než u americké varianty. Oči mají tmavé a oválné, hrudník hlubší. Celkově působí tento retrívr robustněji.

Povolenými barvami srsti jsou všechny odstíny zlaté a od 30. let 20. století též krémová. Britský standard je respektován ve všech zemích - mimo Kanady a Spojených států.

Srst zlatých retrívrů amerického typu je tmavší, než u jejich britských kolegů, bývá v různých variantách zlaté. Jsou subtilnější a méně podsadití. V Americe bylo plemeno uznáno v roce 1925, 14 let poté, co se tak stalo v domovské Británii.

Nu, a do třetice tu máme zlaté retrívry z Kanady. Tito krasavci jsou obvykle vyšší a též méně robustní než příbuzní z Británie. Jejich srst je ještě tmavší, než u amerických zlatých retrívrů. Do Kanady se tito retrívři dostali už počátkem 80. let 19. století, plemeno bylo uznáno v roce 1894.

Zdroje:  vlastní