Načítání obsahu, prosím počkejte

Jak psi přišli na chuť tanci

7. 9. 2019 – 10:48
0
Jak psi přišli na chuť tanci Dogdancing je radost | zdroj: Pixabay

Dogdancing neboli tanec se psem je krásný sport - nenáročný na čas i peníze. Co si pod ním představit? A nač si dát během sestavování choreografie pozor? 

Dogdancing vznikl z klasického výcviku poslušnosti, v současnosti má tato aktivita několik podob. Tou základní je heelwork to music, kdy se trénované pohyby soustředí u nohy pána či paničky. 

zdroj: youtube.com

To další formy už jsou krapet náročnější. Freestyle je divácky velice atraktivní vystoupení postavené na určitém motivu. Choreografie by tudíž měla být příběh a její prvky pes provádí v prakticky jakékoliv vzdálenosti od psovoda. 

zdroj: youtube.com

 

Musical Dressage spočívá v plynulém pohybu do rytmu hudby. Klade důraz na eleganci a ladnost u obou zúčastněných, pes by měl mít vztyčenou hlavu a plynule rytmicky kráčet či klusat. 

zdroj: youtube.com

Nu a pak je tu klasický tanec se psem. Náročná disciplína, při níž psovod tančí a musí zároveň ovládat svého psa. 

Během vystoupení se  předvádí celá řada nacvičených pohybů - od couvání, přes podávání pacek, panáčkování, až k válení sudů. Je však třeba zohlednit věk a zdravotní stav zvířete, neb některé "psí kusy" mohou být pro dospívající hafany nebezpečné. Náročnější kreace tedy nacvičujte až ve chvíli, kdy má pes plně vyvinuté klouby! 

Velkou výhodou této zábavy přitom je, že nepatří mezi ty finančně náročné. K přípravě svého čísla totiž není třeba prakticky žádná materiální výbava. Své vystoupení sice můžete "vyšperkovat" různými rekvizitami, stejně tak si ale vystačíte sami dva. 

Zato jsou však důležité věci, které (zpravidla) nekoupíte. Například dobrý vztah mezi psovodem a pánem, kopa trpělivosti a chvály i dalších odměn psa za správné provedení povelů  - nu a v neposlední řadě pes, který je vycvičený. Nezapomeňte také, že i na tuto kratochvíli musí mít chuť jak pán, tak i jeho parťák. Pokud jednomu z vás chybí, dejte se na jiné aktivity. 

Zdroje:  Wikipedia.org

Nejnovější články