Načítání obsahu, prosím počkejte
Novofundlandský pes

Novofundlandský pes

Země původu:
Kanada, USA
Hmotnost psa:
51-68 kg
Hmotnost feny:
51-68 kg
Výška psa:
66-71 cm
Výška feny:
66-71 cm
Barva:
černá; hnědá; černobílá
Skupina FCI:
2 pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští honáčtí psi
Sekce FCI:
2 molossoidní
FCI:
standard

Novofundlandský pes je velmi přátelské a hodné plemeno, které miluje děti. Je to oblíbený společník, ve Francii se používá i jako záchranář tonoucích. je to velmi příjemné plemeno, co by se mu ale dalo vytknout je instinkt zachraňovat z vody každého, ať už se topí či ne a nadměrné slintání.

Historie

Jeho přímý předek je nejspíše vyhynulé plemeno St. Johns’. Novofundlanďan je největší vodomilné plemeno. Vznikl křížením severoameričtí psů a iberských psů s evropskými plemeny (křížení s evropskými proběhlo již ve Velké Británii).Používal se k tahání člunů a vytahování rybářských sítí.

Popis těla

Hlava je huňatá, široká a mohutná. Oči jsou malé a tmavé, většinou hnědé. Čenich je malý a hranatý. Ocas je středně dlouhý a bohatě osrstěný. Velké tlapy mají kulatý tvar a mají polvací blánu mezi prsty. Novofundlanďan má velmi dlouhé pesíky. Srst je hladká a hustá.

Potřeby psa

Novofundlandský pes se moc nehodí do města. Má dlouhou teplou srst o kterou je nutné pravidelně pečovat, snáší však díky ní nízké teploty a může být trvale umístěn ve venkovním prostředí. Je velmi snadno cvičitelný a oddaný.


Zdroje:  Wikipedie