Načítání obsahu, prosím počkejte
Kromfohrländer

Kromfohrländer

Země původu:
Německo
Hmotnost psa:
11-16 kg
Hmotnost feny:
9-14 kg
Výška psa:
38-46 cm
Výška feny:
38-46 cm
Skupina FCI:
9 společenská plemena
Sekce FCI:
Sekce 10 – Kromfohrländer. Pracovní zkouška není požadována.

Kromfohrländer je jedno z nejmladších německých psích plemen.

Srst

Barva Bílý podklad, zdobený znaky tmavě béžové, rezavé, nebo světle až tmavě hnědé barvy. Hladkosrstá varianta Srst těsně přiléhá k tělu, je hustá a hladká, bez bradky. Je nejdelší na uších, ve spodní oblasti krku a na hrudi. Ocas dobře osrstěn. V kohoutku a na hřbetu dosahuje srst 7 – 8 cm a na bocích kratší, stejně jako u varianty druhé okolo 3 cm. Správně má mít výrazné osrstění na zadní straně hrudních končetin a stehen a naopak na obličeji a na tlamě je srst krátká. Hrubosrstá varianta Hustá a drsná, s bradkou. Srst je nejhrubší na hřbetě a na končetinách. V kohoutku a na hřbetu není delší 6,5 centimetrů, na bocích měří pouze k 3 cm. Srst na uších je odpovídající typu srsti na zbytku těla.

Povaha

Přizpůsobivý, klidný a veselý společník (velmi vhodný i do bytu), poněkud rezervovaný, ne však zlý, k cizím lidem. A v mladém věku s mírným loveckým pudem.

Vznik

Byl mezinárodně uznán v roce 1955. Sympatický temperament zdědil po svých předcích, drsnosrstém teriérovi a velkém vendéeském grifonovi, přestože také připomíná něco mezi retrievrem a bíglem a to jak vzhledem, tak charakterem. Jméno je odvozeno z názvu regionu „krom Fohr“ v Severním Porýní–Vestfálsku, odkud byla první chovatelka této rasy Ilse Schleifenbaumová.


Zdroje:  Wikipedie