Načítání obsahu, prosím počkejte
Field španěl

Field španěl

Délka života:
12-14 r
Země původu:
Velká Británie
Hmotnost psa:
18-25 kg
Hmotnost feny:
18-25 kg
Výška psa:
47,5 cm
Výška feny:
47,5 cm
Barva:
černá; játrová; zlatě játrová; barvy červeného dřeva; strakatá nebo libovolné z těchto barev s nádechem nad očima, na krku, zadních a předních končetinách

Povaha

Field španěl je aktivní, přátelský, klidný, nenáročný a velmi čistotný pes. Je to zároveň rozvážný, chytrý a oddaný pes. Nadevše miluje svého pána a jeho rodinu. Dobře se snese s dětmi a ostatními domácími zvířaty.

Srst

Field španěl má rovnou nebo zlehka vlnitou a hedvábnou srst. Na uších, hrudi, břichu a zadních straně nohou je srst dlouhá a zobrazuje „závěsy". Zbarvení je černé, játrové, zlatě játrové, barvy červeného dřeva, strakaté nebo libovolné z těchto barev s nádechem nad očima, na krku, zadních a předních končetinách.

Péče

Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelné kartáčování je vhodné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot. Toto psí plemeno vyžaduje dostatek pohybu a pravidelné, dlouhé vycházky. Dožívá se průměrného věku 12 - 14 let, ale i déle.


Zdroje:  Wikipedie