Načítání obsahu, prosím počkejte

Z nočního uklízeče v kůlně se vyklubala myš

9. 1. 2024 – 8:45
0
Z nočního uklízeče v kůlně se vyklubala myš Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Velšský fotograf a pošťák na penzi Rodney Holbrook řešil záhadu, kdy mu někdo v kůlně uklízel přes noc nepořádek na pracovním stole. Nastražil proto na místo kameru s nočním viděním, která odhalila, že pilnou uklízečkou je myš. 

Ten nebyl ojedinělý, podle Holbrooka se opakuje už měsíce. „Nejprve jsem si všiml, že část potravy, kterou jsem dával ptákům, končí ve starých botách, které jsem skladoval v kůlně,“ popsal pětasedmdesátiletý Brit.

Pracovitého hlodavce přitom na kameře zachytil, jak sbírá kolíčky na prádlo, špunty, ale i předměty větší, než je on sám, a nosí je do misky, kde je odkládá.

„V 99 případech ze 100 uklízí celou noc,“ dodal Holbrook s poznámkou, že je podle něj možné, že si čilý hlodavec tuto činnost užívá. Možná předměty využívá k tomu, aby si schoval oříšky, přemýšlí Velšan z města Builth Wells, kterému toto uspořádání vyhovuje.

Podobná událost se odehrála v roce 2019 v Bristolu, kdy si muž jménem Steve McKears myslel, že „se zbláznil“, když se v jeho krabici s krmivem pro ptáky neustále objevovaly šroubky a kovové věci, připomněl list The Guardian. Nastražená kamera odhalila myš, jak do nádoby pilně ukládala různé kovové předměty.

 

Zdroje:  ČTK , BBC

Nejnovější články