Načítání obsahu, prosím počkejte

Veterinářka adoptovala malou pacientku bez očí a uší, zachránila jí život

21. 3. 2023 – 8:54
0
Veterinářka adoptovala malou pacientku bez očí a uší, zachránila jí život Bez očí, bez uší, ale šťastná | zdroj: Profimedia

Když desetileté fence yorkšírského teriéra Dudě zemřela panička, neuměl se o ni nikdo z rodiny postarat. Fenka totiž trpí smrtelnou leishmaniózou, kvůli níž přišla o oči i uši. Ujala se ji veterinářka, která jí zachránila život.

Leishmanióza je vážné parazitické onemocněné přenášené tropickými komáry. Duda měla bohužel tu smůlu, že jeden z nakažených komárů přišel ochutnat i její krev. Fenčina chovatelka ale zemřela a Duda se dostala do péče její neteře už ve vážném stavu. Uvažovalo se dokonce o utracení - paraziti totiž napadli obě oči. 

Veterinářce Patricii z Brazílie se nebohého zvířete zželelo a přemluvila páníčky, aby fence dali ještě šanci, že se o ni klidně po dobu léčby bude starat. A už u ní zůstala natrvalo. Kvůli napadení očí jí musely být obě odstraněny, Duda se ale velmi rychle naučila orientovat se i beze zraku.

Letos v lednu se jí navíc začala objevovat bolestivá zánětlivá ložiška i v uších, o které také z větší části přišla. Sluch jí však zůstal. 

I když fenku potkal těžký osud, díky své nové paničce se jí podařilo přežít a v rámci možností si užívat běžný psí život.  

Zdroje:  Profimedia , postsen.com

Nejnovější články