Načítání obsahu, prosím počkejte

Strasti života s tukanem: Žádná dovolená a dům pokrytý igelitem

5. 10. 2021 – 16:42
0
Strasti života s tukanem: Žádná dovolená a dům pokrytý igelitem Janelle Tsaová se svým Toukim | zdroj: Profimedia

Líbí se vám tukani a uvažovali jste někdy nad tím, že byste ho začali chovat? Nedělejte to, čeká vás peklo, varuje s nadsázkou mladá Američanka, která svému neobvyklému mazlíčkovi obětovala volný čas, dovolenou i zařízení domu. 

Tukan rozhodně není pták do běžné domácnosti a pro domácí chov by rozhodně byla lepší pořádná voliéra, než klec uprostřed obýváku. Přesto se Janelle Tsaová z Los Angeles rozhodla, že tohoto exotického a ne úplně dostupného ptáka pořídí.

Ač nebyla v chovu papoušků vůbec začátečník, náročnost soužití s Toukim, jak svého tukana pojmenovala, v jednom domě ji docela zaskočila. Touki, předně, trpí opravdu silnou separační úzkostí, když nemá svou chovatelku nablízku. Jen tak tak rozdýchá její odchody do práce. Tsaová proto už dva roky, co si ptáka pořídila, nebyla na dovolené, jak přiznala ve videu zveřejněném na webu Metro.co.uk.

Pravda, v dnešní době to není až takový div, tím to ale nekončí. Nejenže nikam nejezdí, ale ani si s nikým pořádně nepopovídá po telefonu, Touki totiž v tu chvíli začne tak hlasitě vřískat, že nerozumí ani ona ani osoba na druhé straně. 

A pak je to ještě jedna nemilá součást soužití s tukany... Tito ptáci díky své převážně ovocné stravě mají poměrně velké výkaly, které nadělají docela nepořádku. Hned poté, co se k Touki nastěhoval, tak Tsaová musela zakrýt většinu svého nábytku otíratelným igelitem. A aby to u ní nevypadalo zcela jako v plastovém království, na zbytek domácnosti má vždy po ruce připravený dostatek čisticích prostředků. 

I když to vypadá, že si chovatelka jen stěžuje, zdání klame. Video je natočené s mírnou nadsázkou, navíc z láskyplného mazlení jde poznat, že se ti dva milují. Ostatně, věděla, do čeho jde...

 

Zdroje:  metro.co.uk

Nejnovější články