Načítání obsahu, prosím počkejte

Štěně při útěku přeplavalo kilometr širokou řeku. Strachu z lidí ho zbavovali rok

8. 12. 2021 – 16:20
0
Štěně při útěku přeplavalo kilometr širokou řeku. Strachu z lidí ho zbavovali rok Odchyt trval týden, štěně k sobě nenechalo nikoho přiblížit a hned uteklo | zdroj: Profimedia

Allie je důkazem, že se nad nedůvěřivými psy nemá lámat hůl. Celý týden trvalo, než se ji podařilo odchytit, a další rok zbavit ji úzkostí a strachu. Podařilo se ale na jedničku a jako hravý přátelský pejsek našla novou rodinu. Své trenérky!

Allie se před rokem ještě jako štěně vyvlékla svému původnímu majiteli z obojku a utekla. Útěk to byl vskutku velkolepý - přeplavala při něm nakros kilometr široké koryto řeky Ohio a skončila v jiném státě. Tam se záchranáři týden snažili vystrašené a bázlivé štěně odchytit, vždy utekla, jak se k ní někdo přiblížil.

Nakonec uspěli a Allie putovala k psí trenérce Michelle Phillipsové, která trpělivě pracovala na jejích úzkostech a znovu v ní obnovovala důvěru v lidi. Trvalo rok, než se dalo o fence říct, že byla citlivá „psychoterapie“ úspěšná, a může tak získat nový domov.

Ten ostatně našla hned - po intenzivním sžívání se a každodenních krůčcích v budování vzájemné důvěry se jí Phillipsová nemohla vzdát a fenku oficiálně adoptovala. 

Zdroje:  Profimedia/SWNS

Nejnovější články