Načítání obsahu, prosím počkejte

Radnice portugalské obce zaměstnala psa. Má rozdávat lásku a hlídat majetek

17. 9. 2023 – 9:43
0
Radnice portugalské obce zaměstnala psa. Má rozdávat lásku a hlídat majetek Nový zaměstnanec radnice při podpisu pracovní smlouvy | zdroj: Junta de Freguesia de Baguim do Monte

Obec Gondomar na severu Portugalska uzavřela začátkem tohoto měsíce smlouvu na dobu neurčitou se „zaměstnancem“, který má v náplni práce mimo jiné dávat „lásku a přízeň“ všem úředníkům a také hlídat majetek radnice. Místo podpisu smlouvy ale nový zaměstnanec otiskl přední tlapku, jde totiž o tříletého psa, křížence plemene šarpej.

„Dali jsme mu jméno Boris Baguim a uzavřeli jsme s ním smlouvu na dobu neurčitou. Za dva roky budou volby a chceme, aby tady zůstal i po nich,“ řekl Marco Teixeira z radnice obce Gondomar, která leží v metropolitní oblasti města Porto. Baguim je název místní čtvrti. „Je moc hodný, přítulný, miluje děti a je velmi, velmi čistotný,“ dodal úředník.

Borisova kariéra se začala psát před několika týdny, když jeho panička požádala radnici o pomoc poté, co jí majitel domu, v němž bydlí, domácího mazlíčka zakázal. Radnice se snažila přes sociální sítě najít někoho, kdo by Borise adoptoval. Zatím se o něj střídavě starali zaměstnanci radnice, kteří si ho oblíbili a dostali nápad na úřadu ho „zaměstnat“. Místo platu ho radnice bude živit, zajistí mu veterinární péči a také zábavu a lásku.

Teixeira vyzval ostatní místní úřady či soukromé organizace, aby příklad radnice následovaly a adoptovaly si také psa, nebo kočku.

Zdroje:  ČTK

Nejnovější články