Načítání obsahu, prosím počkejte

Psí chůva Fred: Labrador se ujal osiřelých kachňat. Už potřetí

9. 7. 2022 – 9:08
0
Psí chůva Fred: Labrador se ujal osiřelých kachňat. Už potřetí Všechna mláďata se Fredovi vejdou na záda, vozí je tak i v jezírku | zdroj: Profimedia

I když na to možná nevypadá, je labrador Fred zkušený kachní rodič. Poté, co jejich máma záhadně zmizela, se ujal patnácti kachních ptáčat. Je to už jeho třetí kachní adopce.

Patnáct osiřelých kachňátek si nemohlo přát lepšího pěstouna. Má s výchovou ptáčat už řádné zkušenosti. Svá první kachní mláďata odchoval už v roce 2018, o další skupinku se staral o dva roky později. A nyní v patnácti letech má na starosti už třetí snůšku. 

Matka kachňat žijící na jezírku v parku zámku Mountfitchet v Essexu v Anglii přes noc záhadně zmizela z areálu. Když se nevrátila, rozhodl se Fred převzít její roli. Na ptáčata poctivě dohlíží, bere je na projížďky na zádech, zahřívá je a mazlí se s nimi. Tolik upřímné lásky a pozornosti by možná nedostaly ani od pravé mámy. 

Fredův chovatel Jeremy Goldsmith předpokládá, že kachňata zůstanou v psí péči, dokud nebudou dost stará na to, aby se o sebe postarala sama.  

Zdroje:  People , Profimedia/SWNS

Nejnovější články