Načítání obsahu, prosím počkejte

Nejdelší kočku na světě si pletou s ocelotem, je ale milou společnicí pacientů

27. 3. 2023 – 9:00
0
Nejdelší kočku na světě si pletou s ocelotem, je ale milou společnicí pacientů Fenrir je oficiálně nejdelší domácí kočkou na světě | zdroj: Profimedia

Lidé si Fenrira často pletou s panterem nebo ocelotem, přitom je běžkou kočkou domácí. No, zas tak běžnou úplně ne - se svou výškou 47,8 centimetru je oficiálně nejdelší kočkou na světě. 

Fenrir je velmi přátelský, společenský, ale umí být i pořádně hlasitý. Aby taky ne - tahle obří kočka plemene savannah, které vzniklo zkřížením divokého servala afrického a kočky domácí, je pořádný kousek. V lednu 2021 byla zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdelší kočka a od té doby si prvenství drží. 

Chovatelem Fenrira je lékař Will Powers z amerického Mitchiganu. Protože Powers chová savannah už několik let, ví, jsou to co se týče velikosti rekordmani. Ostatně jeho předchozí kočky držely tentýž titul nejvyšší kočky a další měla v knize rekordů zapsanou alespoň největší délku ocasu.

Fenrir je ale skutečný dlouhán, navíc pořád ještě může vyrůst. Své výšky prý bavíc umí vynalézavě využívat - umí si například jako pes stoupnout na zadní a otevřít si dveře. 

Powers si s sebou kocourka bere do práce, kde plní službu terapeutického zvířete. Pacienti se ho sice kvůli velikosti na začátku často leknou, ale brzy si je získá svou přátelskou a mazlivou povahou.

Zdroje:  USA Today

Nejnovější články