Načítání obsahu, prosím počkejte

Dobrovolníci zachraňují zvířecí sirotky po obětech covidu

7. 8. 2021 – 11:16
0
Dobrovolníci zachraňují zvířecí sirotky po obětech covidu Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru s sebou nese i nepříjemné dopady na domácí mazlíčky. Mnoho z nich se ze dne na den stane „sirotkem“. Tyto mazlíčky, kteří přišli vinou Covidu o páníčka, nebo se o ně kvůli následkům nemoci nemůže starat, zachraňuje v Indonésii malá dobrovolnická organizace.

Na organizaci nazvanou Animal Defenders Indonesia se mohou prostřednictvím internetu nebo telefonicky obrátit lidé, kteří mají závažný průběh koronavirové infekce, nebo příbuzní majitelů zvířat, kteří zemřeli. Lidem, kteří kvůli pandemii covidu-19 přišli o příjem, organizace poskytuje krmivo pro jejich čtyřnohé kamarády.

Pomoci využila i Desy Siswantová. Pro ni i jejího manžela Tonnyho byli jejich čtyři psi součástí rodiny. Ale Tonny zemřel na covid-19 a Desy byla v tak těžkém stavu, že se o psy neměl kdo postarat. Dočasně se jich ujali dobrovolníci z Animal Defenders. V tomto případě se psi vrátí ke své paničce, jakmile bude zase schopna zajistit jim potřebnou péči. Pokud se ze zvířecích mazlíčků stanou „sirotci“, hledá jim organizace nový domov.

Od začátku července, kdy organizace zahájila činnost, zachránila asi 40 psů a koček. Ve svém útulku má kapacitu pro 100 zvířat. Vzhledem k tomu, že pro ni pracuje jen pět dobrovolníků, musí žádosti o pomoc důkladně třídit. Přednost mají případy, kdy je majitel v kritickém stavu nebo zemřel.

Zvířecí záchranáři se takto ujali například šesti psů, kteří hlídali mrtvé tělo svého páníčka, který nedávno zemřel doma s covidem-19. V uplynulých týdnech byly indonéské nemocnice v důsledku prudkého nárůstu infikovaných přeplněné. Kvůli tomu se velkému počtu lidí nedostalo řádné léčby a mnoho z nich zemřelo doma.

Podle statistik indonéského ministerstva zdravotnictví přesáhla smrtelná bilance covidu-19 ve středu 100 tisíc. Od začátku pandemie se koronavirem v této zemi s více než 270 miliony obyvatel nakazilo přes 3,5 milionu lidí.

Zdroje:  ČTK , BBC

Nejnovější články