Načítání obsahu, prosím počkejte

Brit chová stokilovou krajtu, hoví si s ní v obýváku

8. 12. 2019 – 21:11
0
Brit chová stokilovou krajtu, hoví si s ní v obýváku Hexxie měří pět a půl metru a váží přes metrák | zdroj: Profimedia

Pořádného mazlíčka má doma Marcus Hobbs z britského Tewkesbury. Chová totiž exemplář krajty tmavé, který možná patří k největším zástupcům svého druhu!

Muž, který pracuje v IT, si krajtu přinesl domů před osmi lety. Zřejmě netušil, jak moc ho svým růstem překvapí.

Tento kousek, který má podle údajů z posledního měření pět a půl metru a 110 kilogramů, přitom neopečovává na rozlehlé farmě, ale v obyčejné řadovce. Tam navíc žije ještě Hobbsova partnerka Amy, dva synové ve věku jednoho a čtyř let a husky jménem Shiloh. 

Hobbs nicméně zdůrazňuje, že je ohledně kontaktu dětí a krajty velice opatrný. Nikdy s ní nemanipuluje ve chvíli, kdy jsou chlapci ve stejném pokoji. A není divu - krajta je škrtič, své oběti udusí a následně pozře, takže jakákoliv neopatrnost by se mohla hrozivě vymstít i dospělým lidem.

Hexxie má také řádný apetit. Dává si králíky, telátka, prasata či kůzlata dovážená od lokálních farmářů.

Hobbs míní, že by Hexxiiny rozměry mohly být rekordní. Zároveň ji však odmítá nechat uspat a podrobit oficiálnímu měření do chvíle, než krajta přestane růst.

Hexxie má jako své ústřední bydliště samozřejmě terárium, které obývá s menším hadem jménem Monty. Po bytě se vydává jen během "venčení". Hobbs tvrdí, že chování podobné útoku s ní zažil jen jedinkrát v životě, když se jí snažil aplikovat jód kvůli infekci. Jinak prý má samé dobré zkušenosti.

K tomu, aby se krajta stala populárním domácím mazlíčkem, tím ale ostatní zřejmě (a naštěstí) nepřesvědčí. Ostatně když ji potřebuje přenést, musí mu v tom pomoci několik dalších lidí!

Zdroje:  Profimedia , metro.co.uk

Nejnovější články