Načítání obsahu, prosím počkejte

Během karantény byli psi lidem dobří, teď se jich zbavují

13. 9. 2021 – 17:59
0
Během karantény byli psi lidem dobří, teď se jich zbavují Ilustrační snímek | zdroj: Pixabay

Během krušných chvil během karantény potěšili, posloužili, ale nyní jsou už nežádoucí. S koncem koronavirových opatření se lidé - alespoň tedy v Británii - začínají zbavovat svých psů. Lidí, kteří dávají svého psa do útulku, přibylo o třetinu.

Prodeje psů ve Spojeném království značně rostly během pandemie, kdy byla většina lidí nucena trávit čas doma. Cena štěňat se v době covidové uzávěry více než zdvojnásobila, v průměru stálo jedno téměř 1900 liber (56 366 korun).

Od 19. července, kdy v Anglii skončila většina restrikcí, o 35 procent vzrostl počet majitelů psů, kteří se svých mazlíčků chtějí zbavit. Stránka „Odevzdej svého psa“ na webu charitativní organizace The Dogs Trust v červenci zaregistrovala nárůst návštěvnosti o 180 procent oproti únoru.

„Po rozmachu pořizování domácích mazlíčků během pandemie, kdy se miliony z nás těšily ze psí společnosti, nás dnešní čísla bohužel nepřekvapila,“ řekl ředitel této největší britské charitativní organizace Owen Sharp. Předpokládaný nárůst počtu odevzdaných psů označila organizace za „hrozící krizi“.

Na začátku letošního roku sdružení výrobců krmiv pro domácí zvířata uvedlo, že od začátku pandemie si v Británii pořídilo domácího mazlíčka 3,2 milionu domácností, přičemž hlavními hybateli tohoto trendu byli mladí lidé. V současné době je podle sdružení v Británii asi 34 milionů zvířat v domácnosti včetně 12 milionů psů.

Zdroje:  ČTK , BBC

Nejnovější články