Načítání obsahu, prosím počkejte

Vyrábíme hračky pro psy: Ponožková kousátka

18. 12. 2021 – 9:35
0
Vyrábíme hračky pro psy: Ponožková kousátka Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Liché ponožky jsou vděčným materiálem na výrobu hraček pro domácí mazlíčky. Proč tedy utrácet za drahé hračky pro psy, když si je - jen v poněkud skromnější verzi - můžeme za pár minut vyrobit doma?

Psi milují přetahování. A míčky. Tak proč to nepropojit? Samozřejmě většina chovatelů psů má doma některý z látkových přetahovacích uzlů. Hra s ním je jednoduchá a naše nejlepší zvířecí přátele dokáže zabavit na delší dobu. Proč jim proto nedopřát několik variant této hračky, aby si mohli vybrat, na kterou mají zrovna chuť?

Stačí jen tenisák a dlouhá ponožka, případně dvě, pokud chcete pevnější obal. Tenisák vložíte do ponožky, zauzlujete a hotovo! Se psem se o výsledek můžete přetahovat a zároveň se vám bude lépe házet.

Druhý ponožkový tip slouží spíš k samostatné zábavě. Každý pejskař ví, že jeho miláček má slabost pro plastové lahve. Jenže ty se často pod opakovanými útoky zubů proříznou a mohou pejska zranit. Tomu lze zabránit právě ponožkou.

Prázdnou půllitrovou lahev vložte do ponožky (spíš asi pánské nebo podkolenky) a udělejte uzel tak, aby se v ponožce schovala celá. Případně můžete hračku ještě vylepšit dodáním sypkého obsahu do lahve. V takovém případě ji ale opravdu pečlivě zavřete a pravidelně kontrolujte, jak váš pes v procesu ničení došel daleko. Nechcete přeci řešit zaskočení rýže v jeho krku, případně uklízení celého bytu.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články