Načítání obsahu, prosím počkejte
Italský spinone

Italský spinone

Délka života:
12-13 r
Země původu:
Itálie
Hmotnost psa:
32-37 kg
Hmotnost feny:
28-30 kg
Výška psa:
60-70 cm
Výška feny:
58-65 cm
Barva:
bílá; bílá s oranžovými a hnědými skvrnami
Skupina FCI:
7 ohaři, přinašečí, slídiči
Sekce FCI:
1 ohaři
FCI:
standard

Původ

Italský spione je plemenem známým již od 13. století. Vyšlechtěný byl v Itálii. Na jeho utváření se v 19. století podílelo vyhynulé francouzské plemeno drsnosrstého Bouletova grifona, němečtí a francouzští stavěči, barbet a Korthalsův grifon. V Itálii je Italský spione jedním z nejoblíbenějších loveckých psů, ale za hranicemi Itálie není příliš známý.

Popis

Italský spione je plemenem loveckých psů. Je to veselý a svalnatý pes, čtvercového tvaru s pevnou kostrou. Italský spione je lehký a čilý pes, s vnějšími znaky stavěče i honiče. Čenichová partie má stejnou délku jako mozkovna. Oči jsou kulaté, výrazné, tmavě žluté a hnědé. Nos je velký, jeho barva závisí na zbarvení srsti. Nevelké, povislé uši jsou nasazené na úrovni očí. Široký hrudník dosahuje k loktům. Ocas se dříve kupíroval od kořene na 15 až 20 cm, je nesený je v linii hřbetu nebo níže.

Srst

Italský spione má hrubou, drátovitou, středně dlouhou srst, tvoří vousy a knír. Srst na těle měří asi 4 až 6 cm, kratší je na hlavě, čenichu, nohách a tlapkách. Srst postrádá podsrstí. Zbarvení je: bílé, bílé s oranžovými a hnědými skvrnami a znaky.


Zdroje:  Wikipedie