Načítání obsahu, prosím počkejte
Flat coated retrívr

Flat coated retrívr

Známé také jako:
Flat Coated Retriever
Délka života:
12-13 r
Země původu:
Velká Británie
Hmotnost psa:
27-36 kg
Hmotnost feny:
25-32 kg
Výška psa:
59-61,5 cm
Výška feny:
56,5-59 cm
Barva:
černá; játrová
Skupina FCI:
8 retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce FCI:
2 slídiči
FCI:
standard

Středně velký pes. Je ze všech retrívrů nejštíhlejší, má dlouhou a dobře tvarovanou hlavu s mírně širokou lebkou a dlouhými silnými čelistmi. Středně velké oči jsou tmavohnědé nebo kaštanové s inteligentním výrazem. Uši malé, po stranách přiléhající k hlavě. Hrudník je hluboký a široký. Končetiny volné, rovné, svalnaté. Krátký rovný ocas je nošen zdvižen. Má lehký, plynulý, přímý a vydatný pohyb při pohledu zepředu i zezadu.

Povaha

Flat coated retrívr je výborný lovecký a společenský pes. FCR je využívaný k myslivosti, záchranářským účelům nebo jako asistenční pes pro tělesně postižené, vhodný pro canisterapii. S ostatními psy a domácími zvířaty se flat coated retrívr snáší velmi dobře. Nikdy neútočí. Se všemi, které potká na procházce, by si nejraději hrál. Cizí lidi vám ohlásí, ale u toho také zůstane.

Výchova

Výchova je poměrně jednoduchá, zvládnou to i děti. Je velmi chytrý a rychle učenlivý. Miluje plavání a aportování. Potřebuje dostatek pohybu. Pokud však na něj nemáte někdy čas, bez problémů se přizpůsobí. Jeho citlivá povaha bezpodmínečně vyžaduje jemné zacházení bez náznaku hrubosti.


Zdroje:  Wikipedie