Načítání obsahu, prosím počkejte

Hadům či koním na palubě letadla odzvonilo. Povoleni jsou jen asistenční psi

7. 12. 2020 – 8:04
0
Hadům či koním na palubě letadla odzvonilo. Povoleni jsou jen asistenční psi Rozhodnutí nesnižuje kvality asistenčních zvířat, jen se budou muset přepravovat v zavazadlovém prostoru stejně jako ostatní mazlíčci. Nikoli zdarma mezi cestujícími na palubě. | zdroj: Profimedia

Konec koní, hadů, prasat nebo krocanů mezi cestujícími na palubě amerických letadel. Americké ministerstvo dopravy rozhodlo, že jedinými zvířaty, která se mohou považovat za asistenční, jsou psi. Neobvyklá zvířata totiž sice možná emočně podporují svého majitele, nicméně většinou i rozhodí zbytek cestující i personálu. O kousancích ani nemluvě. 

Americké letecké dopravní společnosti už nebudou muset převážet v kabině letadla nejrůznější zvířata, o nichž cestující tvrdí, že jsou jejich emocionální podpora. Ministerstvo vysvětlilo, že neobvyklá zvířata v kabině letadla "narušila důvěru lidí v legitimitu asistenčních zvířat".

Aerolinky dříve upozorňovaly, že lidé pravidel týkajících se přepravy asistenčních zvířat zneužívali a jiní pasažéři si pak stěžovali. Navíc byla dosavadní praxe podle přepravců nebezpečná a vzrostl počet incidentů, při kterých zvíře jiného cestujícího kouslo.

Dosud totiž na federální úrovni neexistovala regulace týkající se problematiky zvířat představujících emocionální podporu, takže přepravci s nimi museli zacházet jako s asistenčními zvířaty, která mají na rozdíl od mazlíčků za zákona právo na přepravu zdarma.

Za asistenční psy mohou být podle nových pravidel považováni ti, kteří jsou "cvičení k práci nebo úkonům ve prospěch osoby s postižením". S ostatními zvířaty by nově dopravní společnosti měly nakládat jako s mazlíčky a umisťovat je za poplatek do zavazadlového prostoru.

Zdroje:  ČTK , BBC

Nejnovější články