Načítání obsahu, prosím počkejte
Brachypelma smithi

Brachypelma smithi

Latinský název:
Brachypelma smithi
Délka:
7-8 cm
Délka života:
5-25 r

Brachypelma smithi je druh sklípkana. Tito sklípkani mohou mít v rozpětí nohou až 16 cm a v těle měřit i 7-8 cm. Zbarvení je černé, na článcích končetin je oranžová, oranžové je také lemovaný karapax. Samice se dožívá 25 let a samec 5 let. Vyskytují se hlavně v Mexiku. Tento druh byl objeven přibližně v roce 1980. Brachypelma smithi tráví většinu času venku, mimo úkryt.

Terárium

Brachypelma smithi potřebuje terárium o velikosti asi 40x30x35 (délka, výška, šířka). Výška by však neměla překročit víc jak 30cm, protože sklípkani rádi "cestují" po skle a kdyby spadli, mohlo by dojít k poranění až k prasknutí zadečku, což je smrtelné! Na podklad bude potřeba kokosového vlákna, lignocelu. Sklípkan by měl mít také v teráriu misku s vodou, alespoň jeden, nebo dva vlhké rohy, a také úkryt (kůru, skořápka od kokosového ořechu). Teplota by měla být mezi 24-30°C.

Rozmnožování

Rozmnožování je u všech sklípkanů v podstatě stejné. Tento druh může mít ve svém kokonu 300 až 1200 vajec. Brachypelma smithi dospívá asi tak kolem druhého až čtvrtého roku.

Obrana

Tento druh se brání převážně uvolňováním žhavých chloupků ze zadečku. V krajním případě může i kousnout.


Zdroje:  Wikipedie